DSC_5352.JPG

RC Adventure Scale Trophy

Jak to vzniklo?
Jistě jste si všimli, že v loňském roce se nám naskytla příležitost vyrazit k sousedům do Rakouska, kde jsme objevili něco naprosto nečekaného a úžasného. Závody s názvem RECON G6 a Central European Scale Trophy. Druh zábavy - závodění, které doposud nemělo v ČR obdoby. I přesto, že Scale Trophy, se pod různými názvy jezdí v celém světě, České Republice se dosud vyhýbalo. 
Po návratu z Rakouského Retzu, plní dojmů uspořádáváme takovou menší ukázku s názvem „Mini mýval Ďáblice“. Dle Vašich ohlasů se i přes několik nedostatků závod líbil, a tak jsme letos dali dohromady tým pořadatelů, Pali (RC Adventures), Kubajs (Loopsmodel), moje maličkost a další co teprve přizveme. Držte nám palce, pokusíme se volně na tento druh zábavy navázat.


O co se tedy vlastně jedná?

RC Advanture Scale Trophy ( RC AST) si ve světě modelářů bere za vzor závody typu amerického RECON G6 nebo evropského CEST. Ve světě motosportu se RC AST dá přirovnat k závodům, jako jsou například Camel Trophy nebo světoznámý Dakar. 
V závode RC AST se jako všude jinde jede na čas… je to ovšem jedno velké ALE…čas je v tomto závodě až na druhém místě. Hlavním cílem RC AST je věrohodný vzhled našich modelů a co nejvíce se přiblížit v rámci závodění realitě 1:1. 


Co tím chci říct?

Naše modely projdou před startem technickou přejímkou, kde budou rozděleny do příslušných tříd a ohodnoceny plusovými nebo mínusovými body. Body se udělují za „scale“ vzhled a doplňky, které si auto veze nebo neveze s sebou do závodu. Některé doplňky jsou pravidly přímo vyžadovány, a pokud je závodník nemá, dostává penalizaci formou bodů. Detailní výpis najdete v pravidlech závodu (překlad vydáme co nejdříve).
Závod se z pravidla skládá ze 4 sekcí o 30 a více brankách (průjezdních bodů). Do závodu řidiči nastupují v týmech o počtu 2 – 5 aut. Týmoví jezdci si v průběhu sekce pomáhají navijáky nebo lany a jejich úkolem je dostat se společně do cíle dané sekce. Bodováni jsou jezdci jednotlivě a závod vyhrává řidič s nejnižším počtem bodů. V rámci závodu je také vyhlášení nejlepších týmů, jejichž bodování se stanoví součtem bodů jezdců v daném týmu.

I když se celou dobu oháním slovem „závod“ jedná se spíše o srandu a pokec mezi RC přáteli a nikoli o drsné hardcore závodění. Závodu se tedy mohou zúčastnit i mladší jezdci jen je třeba uvědomit si, že se každý účastní soutěže na vlastní nebezpečí a né vždy je přístup z cela bezpečný pro malé děti.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one